Biofáze

          Biofáze je slovo, které mnoha lidem samo o sobě moc neřekne. Když jsem se

s Biofází setkala poprvé, tehdejší školení a produkty byly pod pojmem enzymatická regenerace, což vystihovalo podstatu účinků sér. Vše se vyvíjí a nic není statické, označení enzymatická regenerace se proměnila v název Biofáze a  je důležité, že její přípravky jsou skvělými pomocníky pro naši pleť s okamžitým viditelným efektem. Na stránkách Nobilis Tilia máte vědecky podloženou studii, která potvrzuje  jejich účinnost na momentální i budoucí stav pleti a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.

          Co od Biofáze můžete očekávat, jak funguje? Je to metoda vrstvení tří po sobě jdoucích sér, která se vzájemně podporují a jenž ovlivňují aktivitu enzymů ve vaší pleti. Snižují oxidační stres, projasňují pleť, podporují její ochranu a regeneraci.

           A co se SADOU BIOFÁZE doma?

          Séra se aplikují jednou denně, ideálně večer. Ale nic vám nebrání použít je ráno. Ostatně mně to ráno vyhovuje nejvíce. Ašak já je používám velmi často během celého roku. Takže pro intenzivní kúru a regeneraci, která se doporučuje minimálně na jaře a na podzim po dobu 1-2 měsíců, je lepší využití sér na noc, kdy pleť a celé tělo odpočívá a má čas regenerovat.

          Postup - nejdříve si pleť důkladně očistíte hydrofilním olejem či odličovacím mlékem od líčidel a veškerých nečistot, jenž po celém dni přilnou na pleť. Dočistíme pleťovou vodou. Každé sérum je nutné před použitím protřepat. Séra se neoplachují, ale vrství jedno na druhé.

          Jako první nanášíte sérum Geránium - stačí nakapat cca 10-15 kapek do dlaně a jemně prsty nanesete na pleť obličeje, vynecháte oční okolí. První sérum má lehké prokrvující působení, prohřívá, stimuluje, pleť může lehce zčervenat a můžete cítit příjemné mravenčení. Necháte působit 5-10minut.

          Jako druhé nanášíte sérum Tymián - 10-15 kapek navrstvíte na předchozí sérum. Opět lahvičku se sérem před použitím protřepete. Tymiánové sérum ochlazuje, dochází k cévní "gymnastice", opět necháme působit 5-10 minut.

          Jako poslední nanesete třetí sérum ze sady, jenž jste si vybrali podle svých problémů a potřeb pleti (bazalka, šalvěj, koriandr, calendula, levandule nebo santal). Pokud si nevíte rady, ráda vám poradím. Opět lahvičku protřepete,10-15 kapek nanesete na pleť na předchozí sérum a po 5-10 minutách ještě vklepete svůj oblíbený krém či pleťový regenerační olej. Séra můžete samozřejmě nanášet i na dekolt,v tom případě si přidejte pár kapek navíc.

          Zdá se to složité a časově náročné, ale to je jen zdání, dokud to nezkusíte.

Když si z nanášení sér uděláte večerní příjemný každodenní rituál, při kterém se na chvíli zastavíte, zklidníte, věnujete čas sobě, čas, který vám zpříjemní nádherné přírodní vůně sér, nebudete litovat. Odměnou vám bude rozjasněná, hydratovaná pleť plná vitality.

          Pokud si myslíte, že musíte nanášet Biofázi v koupelně před zrcadlem a půl hodiny koukat na hodinky, zapomeňte na to. Není to vůbec nutné. Ze zpětných vazeb od klientek, vím, že si to každý zpříjemní po svém a je to báječné. Někdo si sedne a poslouchá svůj oblíbený podcast nebo sleduje televizi, někdo popíjí čaj před spaním a poslouchá relaxační hudbu nebo si čte, variant je spousta. Je to jen na vás, jak to uchopíte.   

    

  

Ošetření pleti v zimě   

Zima je pro pleť náročné období!

      Zatím co v létě pleť hlavně hydratujeme, v zimě si necháváme hydrataci především na noc.

      V zimním období mám ráda vrstvení přípravků. Po ranním očištění pleti pleťovou vodou nanesu na pleť regenerační pleťový olej ( miluji v zimě oleogel Vanilka-med ), nechám chvíli vstřebat a pak nanesu svůj oblíbený výživný krém tonka-benzoin na suchou pleť( je skvělý i na suché ruce, ideálně na noc, aby měl čas působit ). Pokud nechcete použít výživný krém, protože máte hodně mastnou pleť, tak už po oleji nemusíte nanášet nic. A nebo si naneste  svůj oblíbený hydratační krém, ale dejte mu aspoň 15 - 20 minut na vstřebání, než vyběhnete do mrazu. Důležité je, že jste pod něj nanesli tenkou vrstvu regeneračního oleje, který Vám udělal na pleti tenký ochranný bezvodý film. Co vytvoří voda na mrazu, všichni dobře víme. Když si to představíme na pleti, tušíme, že si s přípravky obsahujícími mnoho vody v zimě ubližujeme.

      Majitelky mastné pleti asi namítnou, že olej pro ně není vhodný. Avšak není olej jako olej. Pleťových olejů je velká řada, každý má trochu jiné vlastnosti a jsou i takové, které se lehce vstřebávají, snižují tvorbu mazu a dobře hydratuji. Mezi ně patří například Mokřadkový olej. Je lehký bez výrazné vůně s dobrou vstřebatelností a dostupnou cenou.

      Mnohé z nás trápí na pleti rozšířené žilky. Týká se to obzvlášť citlivé a suché pleti, ale nejen jí. Výkyvy teplot právě v tomto chladném období  pleti neprospívají a to je kapitola sama pro sebe. Takže o tom zase až příště.

ROZŠÍŘENÉ ŽILKY

          Kuperóza neboli rozšířené žilky trápí mnoho žen. Nejčastěji se objevují na tvářích, nose, čele a bradě. Příčin je vícero. Kromě genetické predispozice je tu i vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, stres, prudké změny teplot a další. To vše má vliv na funkci žilního systému. Cévní stěny jsou křehčí až nakonec prasknou a na pleti se objeví viditelné drobné žilky. Myslím, že s přibývajícím věkem se s ojedinělými metličkami setkává spousta žen. Pokud je popraskaných žilek v pleti mnoho, stává se citlivou a v exponovaných částech je zarudlá.

          Tuto pleť ošetřujeme obzvlášť jemně a šetrně. Pravidelná kosmetická péče nejen u kosmetičky, ale i doma, pomáhá předcházet nebo zpomalit propuknutí rozvoje symptomů k rosacei, která patří již do lékařské péče. Zaměřte se na produkty, které na pleť používáte, především na jejich složení. V přírodní péči  existují bylinné extrakty, jenž zpevňují stěny kožních cévek, zlepšují cévní tonus a pružnost.

          Na své klientky ráda používám především produkty české firmy Nobilis Tilia, avšak výběr je na Vás, každý si na trhu jistě vybere podle svého uvážení.

          Při problémech s rozšířenými žilkami  používám speciální certifikovanou řadu na rozšířené žilky, kterou tvoří Regenerační krém, Regenerační olej a Regenerační maska. Ve složení těchto pěstících přípravků najdete skvělé účinné látky jako je extrakt kaštanový, pohankový, přesličkový, grapefruitový a extrakt z komonice lékařské.

          Ráno a večer pleť důkladně, ale šetrně očistěte od nečistot a líčení hydrofilním olejem levandulovým či neutrálním, který Vám na navlhčené pokožce utvoří jemnou mléčnou emulzi, jenž setřete tamponem a dočistíte tampony navlhčenými pleťovou vodou levandulovou nebo květovou vodou levandulouvou v bio kvalitě, která zchlazuje a tiší podrážděnou pleť. Pak nanesete regenerační krém či olej pro rozšířené žilky a ideálně 1krát týdně až 10 dní nanesete regenerační masku.

           Pokud byste chtěli řešit problém i pomocí doplňků stravy, vyzkoušejte Jinanovou tinkturu, která napomáhá mikrocirkulaci krve v organismu nebo Rakytníkový olej obsahující velké množství karotenoidů a vitamínu E. Toto vše můžete činit nejen při již viditelných projevech celoročně, ale v zimním období je tato péče vhodná pro velmi citlivou pleť jako prevence vzniku žilek. Myslím, že pleť starostlivou péči ocení a budete se cítit mnohem lépe.